Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Meme Estetiği – Mammoplasty

Meme Estetiği – Mammoplasty

Meme Estetiği – Mammoplasty işlemleri, memede var olan ve kişiye rahatsızlık veren durumları ortadan kaldırmak için yapılan operasyonlardır. Meme dokusunun yapısal olarak bozulması, meme boyutunun küçük ya da büyük olması, memelerin sarkması ya da içlerinin boşalması gibi durumlar için Meme Estetiği – Mammoplasty uygulamaları tercih edilmektedir.

Dr.Zen Hair Transplant uzmanları tarafından yapılan Meme Estetiği – Mammoplasty işlemleri esnasında uygulanan meme protezleri, meme dokusunun altına ya da memede bulunan kasın hemen altına yerleştirilir. Her iki durumda da protezler memenin için yerleştirilmemektedir.

Meme Dikleştirme (Mastopexy) Operasyonları

Mastopexy yani meme dikleştirme operasyonları, memenin elastikiyetini kaybetmesi durumunda yapılması uygun görülen bir işlemdir. Memenin elastikiyetini kaybetmesi durumunda yapılacak bu işlem ile meme yeniden estetik bir görünüme kavuşur.  Eğer meme hacmi yeterli değilse yani zamanla meme dokusu içerisinde kayıplar meydana gelerek meme dokusu boşaldıysa, hem meme dikleştirme operasyonu hem de meme protezi uygulaması birlikte kullanılabilir.

Meme Küçültme (Redüksiyon Mammoplasty)

Meme küçültme operasyonu hem estetik bir operasyon olarak hem de sağlık sorunları meydana geldiğinde ve memenin küçültülmesi gerektiğinde kullanılan bir uygulamadır. Meme boyutu büyüdükçe sırt ve bel bölgesinde ortopedik ağrılar meydana gelmektedir. Bu problemler yaşam kalitesini düşürür ve müdahale etmek gerekmektedir. Meme küçültme operasyonları bu gibi durumlarda Dr.Zen Hair Transplant uzmanları tarafından  uygulanan plastik cerrahi işlemleridir.

Meme küçültme ameliyatının diğer estetik meme ameliyatlarına göre dezvantajı deride daha fazla iz bırakmasıdır, fakat bu izler de zaman içerisinde daha belirsiz bir hale gelecektir. Ameliyat sonrasında hastanın sağlık problemlerinin de çözümlenecek olacağı göz önünde bulundurulursa bu izler kolaylıkla kabul edilebilir. Dr.Zen Hair Transplant uzmanları tarafından uygulanan meme küçültme operasyonu geçiren kişiler kullanılan teknikler sayesinde süt bezlerine korunarak emzirme konusunda problem yaşamadan çocuk sahibi olabilirler.

Erkekte Meme Estetiği (JİNEKOMASTİ)

Dr.Zen Hair Transplant uzmanları tarafından uygulanan Jinekomasti işlemi erkekte kadın tipinde meme dokusu oluşması durumudur. Jinekomastinin bir çok nedeni olmakla birlikte; bazı ilaçların etkisiyle, hormonal dengesizlik sonucu, karaciğer rahatsızlıkları gibi durumlarda ortaya çıkmaktadır. Fakat jinekomasti genellikle çevresel ve genetik fakrtörler nedeniyle oluşmaktadır. Çevresel faktörlerde oraya çıkan jinekomasti ise ani ve fazla kilo kaybetme durumunda görülmektedir. Erkekte Meme Estetiği – Jinekomasti, Dr.Zen Hair Transplant uzmanları tarafından tedavi edilebilmektedir.

Liposuction jinekomastilerin tamamına yakınında kullanabileceğimiz meme üzerinde herhangi bir iz yaratmadan, kahverenkli kısma zarar vermeden, sadece küçük kanüllerin girebildiği deliklerden içerideki yağ ve meme dokusunu almayı mümkün kılan ameliyat tekniğidir. Bu teknikte meme ve yağ dokusu homojen bir şekilde dışarıya alınabilmektedir. Sedece yağlar değil özel kanüller kullanılarak meme dokusuda rakatlıkla alınabilmektedir. Liposuction yöntemi ile deride bir sarkma olsa bile bu durum tedavi edilebilmekte, daha ilk günden itibaren deride küçülme sağlanmaktadır. Yaklaşık 1 ay sonra en sarkık memeler dahi liposuction ile tamamen düzeltilebilmektedir.