Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Vücut Estetiği Ameliyatları

Vücut Estetiği Ameliyatları

Vücut estetiği ameliyatları yüze uygulanan operasyonlar hariç bütün operasyonları kapsar. Vücut estetiği ameliyatları içerisinde en sık yaptırılanları meme estetiği ve yağ aldırma işlemleridir. Estetik operasyonlar sayesinde insanlar vücutlarında rahatsız oldukları bölgelerdeki sorunlardan kurtulurlar.

Karın germe, kol germe, bacak germe gibi gerdirme ameliyatları yanında lazer ve infrasonik liposakşın gibi yağ aldırma ameliyatları, baldır implantları ve vücuda yağ enjeksiyonu gibi operasyonlarda vücut estetiği ameliyatları arasında yer alır.

Karın Germe

Karın germe karın bölgesindeki fazla derinin ve yağ dokularının çıkarılması ile birlikte karın duvarı kaslarının gerginleştirilmesi ameliyatıdır. Doğumlar sonucu karın derisinde sarkma ve çatlaklar, karın içi organları çevreleyen karın duvarı kaslarında gevşeme oluşmaktadır. Ayrıca yaşın ilerlemesiyle birlikte karın bölgesinde yağ toplanmaları meydana gelir.  Dr.Zen Hair Transplant tarafından yapılabilen abdominoplasti ameliyatı sarkmış ve çatlamış karın derisini germenin yanısıra karın duvarı kaslarını da gerginleştirerek deforme olmuş karın görünümünü düzelten bir işlemdir.

Liposuction (Yağ Alma)

Liposuction operasyonları vücuttan bölgesel olarak yağ aldırma işlemleridir. Vücudun belli bölgelerinde toplanan yağların vakum denilen işlemlerle alınması şeklinde gerçekleşir. Bu işlem esnasında ince kanüller (metal borular) kullanılarak birikmiş yağ tabakası alınır. Bu girişim ile vücudun diğer bölgelerine göre daha fazla yağ toplanması olan yerlerden yağlar alınarak vücuda daha orantılı bir şekil kazandırılmaktadır. Bu işlem göbek, kalça (basenler), bacaklar, diz, bel yanları, sırt bölgesi, ayak bilekleri, kollar ve çene altı gibi bölgelerde özellikle uygulama alanı bulmaktadır.

Kol Germe

Kol germe işlemlerine genellikle, kilo alıp verme, yaşlanma ve diğer çevresel faktörler nedeniyle kolların arka ve iç kısımlarının sarkması durumunda ihtiyaç duyulur. Kişiyi rahatsız eden bu sarkma işlemleri kol germe ameliyatları ile tortadan kaldırılır ve sarkmalar düzeltilerek kolların gerginliği sağlanır. Ancak bu işlem kolun arka kısmında dikme bir iz oluşturacağından ancak deformasyonu ve sarkıklığı ileri derecede olan uygun hastalar için önerilen bir yöntemdir. Kol germe ameliyatı lokal anestezi ya da genel anestezi altında yapılabilir.  Dr.Zen Hair Transplant uzmanları bu işlemi yaparken kol iç ve arka kısmından uzun bir elips şeklinde deri ve yağ dokusunu çıkartarak operasyonun ardından kesi yeri iki tabaka halinde içten ve dıştan estetik bir dikişle dikim işlemini gerçekleştirirler.

Bacak Germe

Bacak Germe ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Kasık bölgesinden arkaya doğru yapılan bir kesi yoluyla elips şeklinde deri ve yağ dokuları çıkartılır. Üst bacak derisi serbestleştirilip kasık bölgesine dikilir. İçeride birikebilecek kan ve vücut sıvılarını toplamak için drenler yerleştirilir. Bu drenler 48-72 saat sonra çıkartılır.

Baldır İmplantları

Baldır İmplantları İnce bacakların dolgunlaştırılması, Eğri ve ince bacakların daha düz görünmesinin sağlanması için baldırlara silikon protezler konabilir.

Vücuda Yağ Enjeksiyonu

Dr.Zen Hair Transplant ailesi tarafından yapılan vücuda yağ Enjeksiyonu ile Liposuction yöntemiyle karın basen bölgelerinden alınan yağlar yüze veya vücuda dolgu maddesi olarak enjekte edilmektedir.