Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Yüz Estetiği Ameliyatı ve Çeşitleri

Yüz Estetiği Ameliyatı ve Çeşitleri

Yüz estetiği ameliyatı ve çeşitleri yüzde meydana gelen orantısızlıkların ortadan kaldırılması amacıyla yaptırılan operasyonalrdır. Yüz estetiği ameliyatı ve çeşitleri yüzdeki orantısızlığı ortadan kaldırır.  Dr.Zen Hair Transplant tarafından yüze uygulanan operasyonlar temelde kemik küçültme ya da büyütme olarak ikiye ayrılır.

Yüz estetiği ameliyatı ve çeşitleri olarak yüze uygulanan küçültücü uygulamalar kemiklerin kesilmesi ya da traşlanmasını kapsar. Büyütücü işlemler ise implantlar yani protezler yardımıyla gerçekleştirilir. Yüz estetiği ameliyatı ve çeşitleri; elmacık kemiği implantları, çene ucu implantları, göz kapağı estetiği ve endoskopik kaş kaldırma ve alın germe işlemleri olarak sıralanabilir.

Elmacık Kemiği İmplantları

Elmacık kemiği yani Zygoma implantları, elmacık kemiği çıkık olan kişilerde ve köşeli çene kemik yapısına sahip kişiler tarafından çeneyi ovalleştirmek ve orantılı bir forma kavuşturmak için kullanılır. Bu bölgeye yapılan operasyonlarda politetrafloroetilen ve silikon protezler kullanılır. PTFE protezler vücut dokuları ile çok uyumlu olup içindeki özel gözenekli yapısı nedeniyle zamanla kemikleşmektedir. Elmacık kemiği implantları değişik uzunluk, en ve kalınlıkta üretilmiş olup konulacak protezin seçimi hastanın yüz orantısının değerlendirilmesi ile yapılır.

Çene Ucu İmplantları

Çene ucu implantları küçük çeneli ya da çenesi geride olan kişilerce yaptırılan implantlardır.  Dr.Zen Hair Transplant ailesinin uzman ekibi tarafından yapılan bu operasyon sayesinde alt çene uzatılır ve yüz orantısı düzeltilir. İşlem esnasında politetrafloruetilen’den yapılmış çene ucu implantları ya da silikon çene ucu implantları kullanılmaktadır. Politetrafiloruetilen implantların özel gözenekli yapısı nedeniyle zamanla kemik hücreleri gözeneklerin içine girerek o bölgede kemikleşmeyi sağlar.

Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği üst ve alt göz kapaklarındaki sarkmış fazla derilerin çıkartılması ve yağ torbalanmalarının düzeltilmesi ameliyatıdır. Blefaroplasti ameliyatında kapaklardaki fazla deriler çıkartılarak deri gerginliği sağlanır. Yağ torbalarının fıtıklaşması kişideki probleme bağlı olarak ya dikişler konularak gerginleştirmek suretiyle düzeltilir ya da bu yağ torbalarının bir kısmı çıkartılır. Üst göz kapağındaki kesi kirpiklerin 7-8 mm üzerinde üst kapağın kıvrım yerine gelecek şekilde yapılır.  Dr.Zen Hair Transplant’ın uzman ekipleri tarafından işlem esnasında fazla deri çıkartılır. Fıtıklaşmış yağ torbaları çıkarılır. Alt kapaktaki kesi ise kirpiklerin 1-2 mm altından yapılmaktadır.

Endoskopik Kaş Kaldırma ve Alın Germe

Yer çekiminin yıllar boyunca etkileri ve mimik kaslarının aşırı kasılmaları üst yüz bölümü olarak tanımladığımız alın ve kaş bölgelerinde birtakım deformasyonlara neden olur. Alında çizgiler derinleşir kaşlar aşağıya doğru düşer ve göz kapakları üzerinde bir katlantı oluşturur. Göz yanlarında kaz ayağı tabir edilen çizgiler meydana gelir. Bu durum kişide yorgun ve neşesiz bir ifadenin ve yaşlı bir görünümün oluşmasına neden olur. Bu görünümün ortadan kaldırılması sarkmış alın derisi ve kaşların gerilerek eski yerlerine getirilmesi ve kırışıklıkların ortadan kaldırılması ile mümkün olmaktadır.